Ne-am pierdut capul

Ansamblul său de primejdie a vizitat casa lui Hunyadi sâmbătă după-amiază. Oaspeții se aflau pe locul trei pe masă înainte de meci. Și, din păcate, poziția lor nu s-a deteriorat după două ore.

ne-am

Și meciul nu a început prost. Tóth, care a ratat câteva meciuri din cauza accidentării și, prin urmare, nu a putut participa la sesiunile de antrenament, a vărsat speranță spectatorilor de acasă cu o primire frumoasă cu mingea. În schimb, vizitatorii din minutul opt au adus un contraatac înspăimântător fanilor Hunyadi. Pentru prima dată în timpul meciului, părerile oamenilor din Szentandrás care stăteau lângă balustradă au fost împărțite. O parte a spus că apărătorii noștri au adus mingea foarte calm, iar ceilalți au spus că este prea calm. Dar toți s-au bucurat împreună că următoarea lovitură de urgență nu a ajuns în poartă. Din păcate, nici nu a trebuit să așteptăm mult pentru asta. În minutul 25, rezultatul pompării a fost, citând fanii, când echipa de urgență a preluat conducerea dintr-un gol de acțiune frumos. Avem doar vagi amintiri despre incident. Echipa era încă sub influența traumei, când oaspeții au atacat-o din nou timp de două minute, dar apoi Barna, care se juca cu 13, a aflat din cazul precedent, nu a lăsat problema la voia întâmplării și și-a construit suferințele în gazon. În minutul 35, Tóth a marcat un gol frumos dintr-o lovitură liberă în fața unui gol. Fără antrenament. Pentru repriză, echipele au pășit încă în vestiare.

La începutul celui de-al doilea 45 de minute, Ugrai a apărut pe teren și în minutul 48 a marcat un gol cu ​​care eram obișnuiți în sezonul precedent. Se spune, de asemenea, că a jucat în prima repriză. 2: 1. A trebuit să așteptăm trei minute pentru un răspuns. O lovitură liberă a fost creată de Petrás, rezultând o lovitură liberă frumoasă. Dacă nu ar fi să scoatem plasa din minge, am spune lovituri frumoase. Am fost invidia portarului nostru singur în acest moment, urmărind evenimentele din cel mai bun loc, nemișcate.

Un gol interesant a fost marcat în minutul 59. La 30 de metri distanță, arbitrul a acordat golul de urgență pe care Bobvos l-a dat afară din linia porții de aici sau dincolo de linia porții. După o oarecare confuzie, judecătorul a fost de acord cu marcajul țărmului. Defectul de frumusețe al lucrului a fost că marcajul țărmului a rămas cel puțin la fel de rămas în urma acțiunii ca șeful său, adică nu a existat nicio șansă de o judecată obiectivă. 3: 2.

Situația ar fi putut fi în continuare agravată dacă atacantul de urgență care a sărit în minutul 71 nu a renunțat la minge, dar a pus capăt atacului. Din fericire, colegul său stătea la pândă și de data aceasta marcatorul de țărm se strângea chiar acolo unde trebuia să fie și agita năluca.

Sistemul nervos al fanilor și al fotbaliștilor de pe teren a rezistat până acum. Nimeni nu știe de ce toată lumea s-a prăbușit deodată în minutul 77. Probabil că obiectivul dubios pe care l-a lovit Bobvos ar fi putut fi ultima paie, dar s-a scurs. În plus, în acest moment paharul lui Erwin, îmbrăcat în pedellus, a rămas fără bere, pe care a semnalizat-o managerului de joc. Aici, chiar și judecătorul a reușit să controleze situația, dar nu i-a putut păsa de Erwin și de paharul gol.

Cu 10 minute înainte de sfârșit, temperamentele reprimate au erupt exploziv. După o neregulă, numărul persoanelor legal pe teren s-a dublat brusc când a apărut o dispută între Bobvos și unul dintre invitați. Bobvos a rostogolit apoi pastila. Dacă dintr-o dată pe terenul din fața băncilor mici erau de două ori mai mulți oameni decât era nevoie pentru un joc normal, erau încă puțini care să oprească Bobvos. De fapt, în marea cavalcadă, nu a fost posibil să se determine din cealaltă parte ce se întâmplă, așa că în viitor li se cere să organizeze nenorocirile în fața băncilor auditoriului. Finalul a fost decizia lui Solomon din partea judecătorului, un spectacol dublu destul de distribuit.

Până atunci, nu doar jucătorii, ci și mai mulți dintre spectatori ar fi adoptat arbitrul printr-un schimb fluid de corp, care era vizibil complet confuz. Salvează salvabilul, nu s-a prelungit nici o clipă de îndată ce ai vrut să afli această casă nebună din spatele tău, pe care ți-o poți datora de fapt.

Văzând judecarea foarte slabă din Szarvas și sâmbătă săptămâna trecută, se pune întrebarea de ce judecătorii nu au nicio înlocuire. În ambele meciuri, sporii au fost perturbați pentru a doua repriză, lovind furia publicului. De asemenea, ei pot iubi viața incitantă care adaugă deja tema unui serial TV care ar învinge și CSI.

Hunyadi a intrat pe teren în următoarea linie: Petrás (k), Borgulya, Bobvos F., Rusz, Barna, Mochnács T., Rácz A. (Csípai (Bagi)), Kovács N, Rácz R (Laluska), Tóth A., Ugrai.

Bine: Borgulya, Bobvos, Barna, Ugrai

Antrenor László Varga: Așa este fotbalul, când jucătorii nu decid meciul, ci arbitrul care acționează ca protagonist.